Κροκεατικός -Α.Σ Βατικιώτης 69-58. ημ. 33-27

2η αγωνιστική Β φάσης Γ’ κατηγορίας
Α.Ο Κροκεών. -Α.Σ Βατικιώτης 69-58. ημ. 33-27
Πρώτη νίκη για την ομάδα μας, μετά από τρεις σερί ήττες ,στην Β φάση απέναντι στην δυνατή ομάδα του Βατικιωτη στο γήπεδο της Σπάρτης.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά και με συνεχόμενα τριποντα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 21-09, στο δεύτερο ή ομάδα του Βατικιωτη με μπροστάρη τον Διαμαντα μείωσε και το ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας μπροστά με 33-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας απέκτησε να ελαφρύ προβάδισμα με 51-43 και με ένα ξέσπασμα στις αρχές του τέταρτου δεκαλεπτου έστειλε την διαφορά στους 17 πόντους 67-50 στο 35′ η ομάδα του Βατικιωτη στα τελευταία λεπτά πίεσε και μάζεψε την διαφορά στο τελικό 69-58

Α.Ο.Κ (Παυλακος Α.) Παμπούκης Α 4. Γεωργουλης Α., Ιατριδης Π. 21 (5) Βενολιας Γ. 3 Σταματακος Κ 2. Θεοδωσακος Ν.2, Βενολιας Θ. 26 (3) .Κεκερης Γ. 11(1)