Πρόγραμμα 10ης αγωνιστικής σε Α΄, Α1΄ και Β΄ Κατηγορία Λακωνίας

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Με τη 10η αγωνιστική, που θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο 16-17/12, συνεχίζεται η ποδοσφαιρική δράση στα πρωταθλήματα της Α΄, Α1΄ και Β΄ Κατηγορίας Λακωνίας.

Α΄ Κατηγορία

Πρόγραμμα 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 16/12 (3:00 μμ)
Κάστρο Γερακίου – ΑΟ Αγγελώνας (γήπεδο Γερακίου)

Κυριακή 17/12 (3:00 μμ)
Ατρόμητος Συκέας – ΑΕ Πελλάνας Καστορείου (γήπεδο Συκέας)
Ολυμπιακός Γυθείου – Μολαϊκός (νέο Δημ. Στάδιο Γυθείου)
Λεωνίδας Γλυκόβρυσης – Πανγυθεατικός ΓΣ (γήπεδο Γλυκόβρυσης)
Ευρώτας Έλους – Απόλλων Ξηροκαμπίου (γήπεδο Έλους)

Ρεπό: Άμιλλα Αγ. Ιωάννη

Βαθμολογία (9 αγ.)
1. Ατρόμητος Συκέας 22
2. ΑΕ Πελλάνας Καστορείου 22
3. Ολυμπιακός Γυθείου  20
4. Απόλλων Ξηροκαμπίου 16
5. Ευρώτας Έλους 13
6.  Μολαϊκός 10
7. Άμιλλα Αγ. Ιωάννη  8
8.  Πανγυθεατικός ΓΣ 7
9. Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 6
10.  Κάστρο Γερακίου 4
11.  ΑΟ Αγγελώνας 0

Α1΄ Κατηγορία

Πρόγραμμα 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 16/12 (3:00 μμ)
ΑΟ Αγ. Βασιλείου Γυθείου – Κάστρο Μονεμβασίας (νέο Δημ. Στάδιο Γυθείου)
ΑΟ Κροκεών – Ταξιάρχες Νιάτων (γήπεδο Στεφανιάς)
ΑΟ Δαφνίου – ΑΕ Λογκανίκου (γήπεδο Γράμμουσας)

Κυριακή 17/12 (3:00 μμ)
Αμυκλιακός – ΑΟ Μυρτέας (γήπεδο Αμυκλών)
ΑΕ Δήμου Ασωπού – Εθνικός Βατίκων (γήπεδο Ασωπού)
Βοίας Νεάπολης – Ήφαιστος Βρονταμά (Δημ. Στάδιο Νεάπολης)

Βαθμολογία (9 αγ.)
1. ΑΟ Μυρτέας    25
2. Αμυκλιακός    22
3. Βοίας Νεάπολης  19
4. ΑΕ Δήμου Ασωπού    14
5. Ήφαιστος Βρονταμά 14
6. Εθνικός Βατίκων    13
7. Ταξιάρχες Νιάτων    12
8. ΑΟ Κροκεών     11
9. ΑΟ Αγ. Βασιλείου Γυθείου    7
10. ΑΟ Δαφνίου    7
11. Κάστρο Μονεμβασίας    5
12. ΑΕ Λογκανίκου    4

Β΄ Κατηγορία

Πρόγραμμα 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 16/12 (3:00 μμ)
ΑΕ Δήμου Σκάλας – ΑΟ Λογγάστρας (Δημ. Στάδιο Σκάλας)
Υάκινθος Βαφειού – Τρινασιακός (γήπεδο Αμυκλών)

Κυριακή 17/12 (3:00 μμ)
Πανκλαδιατικός – Λεωνίδας Σπάρτης (11:00 – γήπεδο Αμυκλών)
ΑΟ Ελίκας – ΠΑΟ Κοκκινόραχης (γήπεδο Ελίκας)
ΑΟ Χρυσάφων – Αίαντας Ευρώτα (γήπεδο Χρυσάφων)

Ρεπό: Ταΰγετος Παλαιοπαναγιάς

Βαθμολογία (9 αγ.)
1. ΑΕ Δήμου Σκάλας 24
2. Τρινασιακός 21
3. ΑΟ Λογγάστρας 15
4. ΠΑΟ Κοκκινόραχης 13
5. Πανκλαδιατικός 13
6. Αίαντας Ευρώτα 11
7. ΑΟ Χρυσάφων 9
8. Υάκινθος Βαφειού 7
9. Ταΰγετος Παλαιοπαναγιάς 5
10. Λεωνίδας Σπάρτης 1
11. ΑΟ Ελίκας -3

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Comments are closed.